STARTBIOO SZKOLEPROGRAMYWYDARZENIAKONTAKT
 
 


 
WYDARZENIA


 
   


LETNIE WARSZTATY GITAROWE
Program obejmuje 21 dni intensywnego kursu podczas którego uczestnik będzie miał do nauczenia się dwa utwory, zapozna się z podstawami harmonii muzyki oraz pozna podstawowe techniki gitarowe.
23 godzin nauki przez 21 dni z zawodowymi muzykami na scenie

Dwie edycje warsztatów:
Pierwsza grupa: 7-27.07.2014
Druga grupa: 1-21.08.2014
Koszt warsztatów wynosi 390 pln (wakacyjna cena promocyjna)

Standardowa cena:
• zajęcia indywidualnie – 60 pln
• zajęcia w duetach – 40 pln
Cena wakacyjnych warsztatów:
• zajęcia w duetach i w zespole – 23 pln
• zajęcia z harmonii – 6 godzin gratis
Cena odnosi się do pełnej godziny zegarowej

ZAŁOŻENIA
Celem Letnich Warsztatów jest podniesienie umiejętności gitarowych oraz umożliwienie (osobom zaczynającym przygodę z muzyką) zagranie z całym zespołem (bas, perkusja). W ten sposób jesteśmy w stanie pokazać ile przyjemności niesie ze sobą wspólne muzykowanie. Dzięki temu proces kształcenia nabiera dwukrotnie szybszego tempa niż lekcje indywidulane na jednym tylko instrumencie.
Dodatkowym pozytywnym doświadczeniem będzie występ finałowy, kiedy to każdy z uczniów zaprezentuje po dwa utwory przed licznym audytorium na scenie w jednym z najbardziej kultowych pubów w tym mieście.
Taki mały przedsmak tego, co czeka Was w późniejszej karierze, na większych scenach.

ŚWIETNA ZAWBAWA GWARANTOWANA!

ZAJĘCIA GITAROWE – W DUETACH
Uczniowie poznają ten sam utwór skomponowany na dwie partie gitary. Gitara A, gitara B.
Już na tym etapie uczą się gry zespołowej. Wymaga to od uczniów słuchania nie tylko siebie, ale także i tego co robi druga gitara. Pojawia się pierwsza interakcja pomiędzy grającymi. Muszą oni nawiązać nić porozumienia bez której nie da się zagrać dobrze frazy.
Ważna są też techniki gitarowe tj.: staccato, legato, tapping, arpeggio, które poznawać będą na lekcjach, a które w istotny sposób, pomogą im zagrać nawet najtrudniejszą frazę muzyczną.
Lekcje odbywają się 2x w tygodniu przez 2 godziny zegarowe.

ZAJĘCIA GITAROWE Z SEKCJĄ RYTMICZNĄ
Jednym z elementów w muzyce jest rytm. W zespole odpowiedzialne są za to: perkusja i bas, dlatego też wcześniej poznane frazy trzeba będzie teraz zagrać z całym zespołem. Na etapie gry w duecie partie ćwiczone były do metronomu, teraz trzeba będzie dobrze je osadzić razem z sekcją rytmiczną, tzw. czucie (feeling) jest zupełnie inne na tych dwóch etapach. Partie, które mogły wydawać się łatwe przy grze z metronomem, z perkusją i basem mogą stać się o wiele trudniejsze. Tym razem słuchamy już nie tylko drugiej gitary, ale i całego zespołu.
Lekcje odbywają się 1x w tygodniu przez 1,5 godziny zegarowe

ZAJĘCIA Z HARMONII
Na tych warsztatach poznasz język muzyki, prawa rządzące skalami i akordami. Zapoznasz się z podstawowymi kadencjami akordów, co pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak tworzyć własne frazy, a także jak zagrać solo, tak aby wszystko brzmiało spójnie i zgodnie zasadami harmonii.
Lekcje odbywają się 1x w tygodniu przez 2 godziny zegarowe